AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

"EVDE KAL EVDE ÇÖZ"

"İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lisenin her sınıf düzeyinde Kazanım Değerlendirme testleri, etkinlikleri, fasikülleri ile öğrencilere uzaktan eğitim desteği verilmeye  başlandı."


         İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi ilkokul, ortaokul ve lisenin her sınıf düzeyinde Kazanım Değerlendirme testleri, etkinlikleri, fasikülleri ile öğrencilere uzaktan eğitim desteği vermeye başladı. Öğretmenlerin hazırladıkları sorular EBA ve EBA TV ile uyumlu olarak sürekli güncellenerek, yeni sorular eklenerek öğrencilerin hizmetine sunulacak.

        Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından oluşturulacak soru havuzundan ilk üniteden son üniteye kadar I. ve II. Dönem konularını kapsayan  Kazanım Değerlendirme testleri de  ayrıca her sınıf düzeyinde yayınlanacak.  Öğrencilerin agriodm.meb.gov.tr adresinden Kazanım Değerlendirme çalışmalarına ulaşabilecekleri açıklanırken,  uzaktan eğitim sürecinde ihtiyaç duyulan alanlarda çeşitli çalışmalarla tüm öğrencilere destek olunacağı belirtildi.

    Eba sürecine Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi olarak Kazanım Değerlendirme Fasikülleri/Testleri/ Etkinlikleri ile destek veriyoruz. İlkokuldan Lise sona kadar hazırlanacak olan fasiküllere sayfamızın SAĞ ÜST BÖLÜMÜNDEKİ FASİKÜL SEKMESİNDEN ulaşabilirsiniz.

     Bu süreçte bize desteklerini esirgemeyen başta İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Faruk TEKİN'e, süreçte yanımızda olan Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şube Müdürümüz Kutbeddin KAYA'ya ve soruların yazımı ve ulaştırılması noktasında bize destek veren ilimizde görev yapan değerli öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 

13-04-2020

Ağrı Kültür Kongre Merkezi 2. Kat Merkez/AĞRI - 0 472 215 8 215

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.